Egzamin Cambridge dla dzieci YOUNG LEARNERS ENGLISH (YLE) 

Nauka angielskiego dla dzieci powinna być zabawna i inspirująca.  Dla każdego rodzica natomiast dużą przyjemnością jest patrzeć, jak jego dziecko, w miarę postępów w nauce, nabiera pewności siebie w posługiwaniu się tym językiem.  Cambridge Young Learners English Tests to doskonały sposób by pokazać dzieciom jak dużo już umieją a tym samym zachęcić je do dalszej nauki. 

Nauka języka obcego przynosi dziecku wiele korzyści. Należą do nich pozytywne doświadczenia wyniesione z pierwszych kontaktów z testami językowymi. Wzmacniają one wiarę dziecka we własne siły, a przez to przyczyniają się do edukacyjnych sukcesów w przyszłości.

Setki tysięcy dzieci na całym świecie przystępuje do Cambridge Young Learners English Tests. Twoje dziecko może stać się jednym z nich a Ty jako rodzic będziesz dumny, że zdobyło znany w wielu krajach certyfikat Cambridge YLE, który potwierdza znajomość języka angielskiego.

Poziomy zaawansowania egzaminu YLE.


Testy YLE zostały tak skonstruowane, że dzieci zaczynają od uczenia się prostych słów i zwrotów na poziomie Starters, a na następnych poziomach, Movers i Flyers, poznają coraz bardziej rozbudowany, trudniejszy język:

 • Testy próbne YLE dla dzieci z Angloschool są bezpłatne i przekazywane dzieciom w trakcie trwania kursu.Dlaczego YLE?
  • Badania pokazują, że dzieci lubią uczyć się do testów YLE a także je zdawać.  Wiele zadań egzaminacyjnych polega miedzy innymi na kolorowaniu, rysowaniu czy rozmowie z egzaminatorem, co bardzo zachęca i inspiruje dzieci
  • Cambridge Young Learners English Tests wyznaczają międzynarodowe standardy w nauczaniu języka angielskiego w szkołach podstawowych zarówno dla nauczycieli jak i dla uczniów. Wszyscy zdający na całym świecie są egzaminowani według tych samych zasad i dostają takie same certyfikaty Cambridge English.
  Każde dziecko, które podchodzi do testu YLE dostaje certyfikat.  Z każdej z trzech części testu: słuchania, pisania i czytania oraz mówienia można uzyskać maksymalnie 5 tarcz, razem 15. Wynik pokazuje wyraźnie jakie dziecko robi postępy w nauce języka.  Certyfikat jest także motywacją do dalszej pracy nad angielskim.
 • Kto może zdawać YLE?
  Testy YLE są przeznaczone dla dzieci w wieku 7 - 12 lat. 

Z jakich części składa się YLE?
Test YLE składa się z trzech części (tzw. Papers):

 • Czytanie i pisanie (Reading and Writing)
 • Rozumienie ze słuchu (Listening)
 • Mówienie (Speaking)

Gry on-line dla poziomu A2 Flyers:  on-line gry Flyers egzamin YLE , Flyers wordlist

Gry on-line dla poziomu A1 Movers:  on-line gry Movers egzamin YLE , Movers wordlist

Gry on-line dla poziomu Pre-A1 Starters:  on-line gry Starters egzamin YLE , Starters wordlist

Zbiorcza wordlist YLE

Dodatkowe materiały odnośnie egzaminów YLE

Rejestracja na egzamin YLE w Warszawie w Angloschool.
Egzamin dla dzieci YLE z języka angielskiego jest przeprowadzany  w Centrum Egzaminacyjnym Cambridge Angloschool,

Jeżeli chcesz, aby Twoje dziecko wzięło udział w teście, napisz do nas wypełniajac formularz kontaktowy.

Angielski Polska