Kursy dla dzieci stacjonarne w Warszawie i Łomiankach.

Uczymy dzieci od 1991 roku

Angloschool uczy dzieci  j. angielskiego od ponad dwudziestu lat. Dzięki temu mamy przyjemność obserwować, jak niegdysiejsze 5-, 6- i 7-latki obecnie zdają zaawansowane egzaminy (C1 Advanced i C2 Proficiency), otrzymujemy informacje o świetnie zdanej międzynarodowej maturze i studiach bądź pracy zagranicą naszych „absolwentów”. Cieszymy się, że przyczyniliśmy się do tych sukcesów i nie zawiedliśmy Rodziców, którzy przez lata darzyli nas zaufaniem.

Lektor polski i native speaker, czyli system dualny

Niemal od początku naszej działalności bazujemy na systemie dualnym (lektor polski + native speaker), który sprawia, że nauka jest dla dzieci bardziej atrakcyjna, a co za tym idzie, efektywna. Dzieci uwielbiają fakt, że z lektorem obcojęzycznym da się porozmawiać tylko po angielsku, więc próbują z całych sił, szybko wprowadzając w życie nowo poznane słowa i struktury. Głównym zadaniem lektora polskiego jest natomiast zapewnienie właściwego zrozumienia przez dzieci poszczególnych zagadnień, jak bardziej abstrakcyjne słowa czy gramatyka. Wierzymy, że właśnie połączenie zalet nauki z lektorem polskim i native speakerem da Waszym dzieciom solidną wiedzę i swobodę posługiwania się językiem angielskim.

Co realizujemy w ramach programu nauczania?

Zajęcia ukierunkowane są na rozwój komunikacji językowej. Program oparty jest na podręczniku bazowym oraz elementach uzupełniających. Jednym z nich jest komponent egzaminacyjny. Od poziomu Kids 1 dzieci przygotowywane są do egzaminów Cambridge Assessment English: Young Learners (YLE)

Nasz program nauczania obejmuje także szereg komponentów dodatkowych mających na celu wszechstronny rozwój językowy naszych uczniów.

W ramach zintegrowanego kształcenia przedmiotowo-językowego wprowadziliśmy autorskie zajęcia matematyczno-przyrodnicze dla dzieci z klas „0”- III oparte są na brytyjskim programie nauczania. Od roku szkolnego 2014/2015 uczniów klas IV-VI zapraszamy na dwa przedmioty w języku angielskim: matematykę i przyrodę. Zajęcia te dają unikalną szansę połączenia nauki języka ze zdobywaniem wiedzy o świecie w atrakcyjnej i angażującej formie, przy wykorzystaniu nowoczesnych materiałów i technik nauczania. Docelowo nasi uczniowie będą mieli również możliwość przystąpienia do egzaminu Cambridge będącego odpowiednikiem brytyjskiego Sprawdzianu Szóstoklasisty. 

 

Czytanie, pisanie i gramatyka

W grupach najmłodszych (5- i 6-latki przedszkolne) uczymy poprzez zabawę (gry, wierszyki, piosenki, odgrywanie prostych scenek). Celem jest osłuchanie dziecka z językiem angielskim, jego wymową i melodią, nauka słówek i prostych zwrotów.

Pierwszoklasistów powoli wprowadzamy w świat pisania i czytania, zwracając uwagę na obecne umiejętności poszczególnych uczniów. Dzieci piszą po śladzie, rozpoznają słowa wizualnie, następnie uczą się je pisać samodzielnie.

Dzieci do lat 9 uczą się głównie słówek i gotowych wyrażeń, ponieważ nie są jeszcze zdolne zrozumieć reguł gramatycznych. W Angloschool małe dzieci uczą się elementów gramatyki w sposób nieświadomy poprzez zabawę, kojarzenie wyrażeń z konkretnymi sytuacjami i poprzez ich powtarzanie.

U starszych dzieci stopniowo wprowadzamy, od najprostszych konceptów, gramatykę.

Motywowanie i system ocen

W grupach dziecięcych kładziemy duży nacisk na uważną obserwację postępów naszych młodych słuchaczy. Poszczególne umiejętności językowe są regularnie oceniane i rejestrowane w dzienniku, co daje możliwość indywidualnego podejścia do każdego dziecka oraz pozwala nam najlepiej doradzić dalszą drogę nauki. Obok ocen, dzieci na każdych zajęciach otrzymują naklejki (stickersy), które mogą później wymienić na drobne upominki. Ten system motywuje dzieci do uczenia się oraz buduje pozytywne skojarzenia z nauką języka angielskiego, co procentuje w przyszłości. Dodatkowo dzieci biorą udział w konkursach okolicznościowych i całorocznych, które wyłaniają najpracowitszych i najambitniejszych uczniów.

Kontakt z rodzicami to kluczowa sprawa

Współpraca z rodzicami jest bardzo ważna, aby dzieci odnosiły sukcesy w nauce. W naszej szkole każdy rodzic może zawsze uzyskać informacje o postępach swojego dziecka w biurach szkoły. Zapraszamy też rodziców raz w semestrze do uczestnictwa w Dniach Otwartych, kiedy to umawiamy zainteresowanych rodziców z lektorami polskimi. Bardzo ważnym elementem kontaktu z rodzicami są też raporty semestralne i końcowe, przesyłane rodzicom na adres e-mail.

Od tego roku szkolnego zachęcamy Państwa do korzystania z dziennika online, gdzie będą Państwo mogli sprawdzić m.in. pracę domową dziecka na najbliższe zajęcia.

Zapraszamy rodziców również do skorzystania z porad metodycznych w naszej szkole. W pełni wykwalifikowana kadra oraz doświadczeni metodycy zawsze służą Państwu pomocą. Każda placówka posiada koordynatorów placówek, którzy także mogą udzielić profesjonalnej porady.

Jak zapisać dziecko do Angloschool?

Zapraszamy do naszych placówek razem z dzieckiem. Przeprowadzimy krótki pisemny test kwalifikacyjny (ok. 10 minut) i rozmowę z dzieckiem w j. angielskim i na tej podstawie zaproponujemy najodpowiedniejszą pod względem wiekowym i językowym grupę. W Angloschool grupy dzieci są starannie dobrane zarówno pod względem wieku, jak i poziomu zaawansowania. Jest dla nas bardzo ważne, aby dzieci uczyły się w grupach rówieśniczych, gdyż wtedy mają podobne zainteresowania i są na podobnym etapie rozwoju.

Poziomy zaawansowania w grupach dziecięcych:

Anglo Tigers – dzieci w wieku 5-6 lat

Anglo Kids 1-3 – dzieci w wieku 7-9 lat

Anglo Primary 1-4 – dzieci w wieku 10-13 lat

Egzaminy Cambridge dla dzieci

Wielu Rodziców, którzy posyłają dzieci do szkół językowych ma zapewne nadzieję, że dziecko podejdzie kiedyś z powodzeniem do egzaminu B2 First, C1 Advanced, C2 Proficiency bądź IELTS. Angloschool już od najmłodszych lat uczy swoich Słuchaczy jak zdawać egzaminy i zachęca do przystępowania do nich, wierząc, że wcześniejsze doświadczenia tego typu umacniają pewność siebie i zmniejszają stres spowodowany głównie przez egzamin ustny. Nasze dzieci od małego są przyzwyczajane nie tylko do komunikacji w języku angielskim poprzez naukę w systemie dualnym, ale też do mobilizowania się w sytuacji egzaminacyjnej. Jako ośrodek egzaminacyjny Cambridge Assessment English posiadający wielu egzaminatorów w gronie nauczycieli gwarantujemy Państwu, że te pierwsze doświadczenia będą wyłącznie pozytywne! Możemy pochwalić się bardzo dobrymi wynikami egzaminów zdawanych przez uczące się u nas dzieci i coraz większą liczbą zdających – w tym roku było ich blisko 150.

Dlaczego warto zdawać egzamin YLE?

  • Jest to międzynarodowy egzamin z prestiżowym certyfikatem Cambridge Assessment English, potwierdzającym znajomość języka angielskiego.
  • Testy są wiarygodne, przyjazne i dostosowane do wieku i poziomu zaawansowania dzieci.
  • Atmosfera podczas egzaminu jest przyjazna, wiele zadań polega między innymi na rysowaniu czy kolorowaniu.
  • Egzamin pozwala powtórzyć i usystematyzować zdobytą wiedzę.
  • Wzmacnia on wiarę dziecka we własne siły i daje poczucie satysfakcji
  • Dzieci uczą się technik egzaminacyjnych, co przyczynia się do edukacyjnych sukcesów w przyszłości.
  • Dla dzieci, które zapiszą się na egzamin, przygotujemy dodatkowe materiały, cykl bezpłatnych warsztatów egzaminacyjnych oraz ustny egzamin próbny. Jest to więc jeszcze więcej okazji, aby pracować nad rozwijaniem umiejętności językowych młodego Słuchacza.

 

Angielski Polska